Stowarzyszenie Fizjokon

Siła napędowa Stowarzyszenia to tworzący ją ludzie i miejsce, w którym mieści się nasza siedziba

Gabriela Osiecka – z końmi od zawsze, na poważnie związała się z nimi w 1992 roku. Była zawodniczką w konkurencjach skoków przez przeszkody oraz ujeżdżenia, a później łucznictwa konnego. Od 2002 roku posiada własne konie. Uczestniczka wielu szkoleń m. in. instruktorskich, behawioralnych, specjalistycznych z zakresu różnych form fizjoterapii koni. Posiada tytuł instruktora sportu ze specjalnością jeździectwo oraz kwalifikacje zawodowe w zawodzie zoofizjoterapeuty. Prezes naszego Stowarzyszenia.

Wojtek Osiecki – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w 1981 roku w Opolu. Posiada bogate doświadczenie jako zawodnik w skokach przez przeszkody oraz jeszcze większe jako trener. Jest dyplomowanym instruktorem hipoterapii. Aktualnie oddany łucznictwu konnemu jest multimedalistą w tej dziedzinie z tytułami Mistrza Europy i vice Mistrza Świata na koncie. Na tym polu święci również sukcesy trenerskie. Jego wychowankowie również mogą pochwalić się medalami na największych międzynarodowych imprezach.

Nasze miejsce – Stajnia Grom w Gierałcicach. To w tym magicznym miejscu na granicy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego możemy spokojnie realizować wiele naszych celów działania oraz kreatywnie pracować nad kolejnymi pomysłami.

Główne kierunki działania

Fizjoterapia koni

Stowarzyszenie zajmuje się wspieraniem wszelkich działań związanych z fizjoterapią koni, w szczególności oferując pomoc potrzebującym zwierzętom poprzez terapie manualne, wybrane metody fizykoterapii oraz konsultacje i doradztwo. W palecie usług znajdują się: masaż tkanek głębokich, terapia manualna powięzi, masaż metodą Mastersona, masaż rozluźniający, diagnostyka osteopatyczna, światłolecznictwo, doradztwo w zakresie dopasowania sprzętu, układanie i prowadzenie planów rehabilitacyjnych.

Hipoterapia

Stowarzyszenie czynnie pomaga osobom niepełnosprawnym promując i prowadząc zajęcia z hipoterapii. Jest to ukierunkowane działanie terapeutyczne mające służyć poprawie funkcjonowania człowieka w wielu sferach. Jego unikalnością jest wykorzystanie konia jako integralnej części procesu terapeutycznego. Zwierzę to jako jedyne nadaje się do takiej formy rehabilitacji, ponieważ wzorzec jego chodu odpowiada wzorcowi chodu człowieka.

Przyjazne koniom chów i trening

Stowarzyszenie wspiera różnego rodzaju przedsięwzięcia propagujące przyjazny koniom chów oraz trening. Dysponując odpowiednim ośrodkiem, prowadzi stajnię, w której konie mieszkają w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych. Instruktorzy, niezależnie od obszaru tematycznego prowadzonego treningu, podkreślają walory jazdy zgodnie z zasadami biomechaniki konia i jeźdźca.

Łucznictwo konne

Stowarzyszenie aktywnie zajmuje się promowaniem wszelkich inicjatyw związanych z tą niszową konkurencją jeździectwa, która wymaga doskonałych umiejętności zarówno jazdy, jak i komunikacji z koniem, zapewniając możliwość wzięcia udziału w rywalizacji sportowej.

Dane Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Wszechstronnego Jeździectwa „fizjokon”
ul. Markotowska 9, 46 – 250 Gierałcice
e-mail: fizjokon@vp.pl
tel.: 503 103 690
Fizjokon - Stowarzyszenie Wszechstronnego Jeździectwa

KRS 0000674384
NIP 7511777087
REGON 367088252
BGŻ BNP Paribas 83 1600 1462 1838 0800 8000 0001

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Środków Samorządu Województwa Opolskiego